БУДІВЕЛЬНІ ЛІЦЕНЗІЇ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ. ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ СПРОЩЕННЯ ДЛЯ НЕРЕЗИДЕНТІВ: ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 09.08.2024 РОКУ №925
БУДІВЕЛЬНІ ЛІЦЕНЗІЇ ДЛЯ ІНОЗЕМЦІВ. ЯК ПРАЦЮВАТИМУТЬ СПРОЩЕННЯ ДЛЯ НЕРЕЗИДЕНТІВ: ПОСТАНОВА КАБІНЕТУ МІНІСТРІВ УКРАЇНИ ВІД 09.08.2024 РОКУ №925
Кабінет Міністрів України 9 серпня ухвалив зміни до постанови № 314 від 18.03.2022 року щодо спрощення отримання будівельної ліцензії компанією-нерезидентом. Ухвалення цього акта в подальшому дозволить удосконалити нормативно-правове регулювання діяльності іноземних компаній в Україні.
Розберемось зі змінами детальніше.
Якщо коротко іноземним компаніям та організаціям, які діють на території України через відокремлені підрозділи та постійні представництва, мають можливість набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів.
Тобто, компанії-нерезиденти зможуть отримувати дозволи на будівельну діяльність, що стосується об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) класами наслідків, за спрощеною процедурою, на рівні із вітчизняними компаніями.
Як зазначає Постанова № 925 нерезиденти можуть набувати право на провадження господарської діяльності з будівництва об’єктів на підставі безоплатного подання до органу ліцензування декларації, що містить відомості згідно з додатком 1-1, без отримання ліцензії на будівництво об’єктів, що за класом наслідків (відповідальності) належать до об’єктів із середніми (СС2) та значними (СС3) наслідками.
Відповідна норма, як зазначає МінРеінтеграції, діятиме на час воєнного стану.
Таким чином, органи ліцензування, дозвільні органи та суб’єкти надання публічних (електронних публічних) послуг формують та ведуть переліки поданих декларацій, в яких міститься інформація про:
1) суб’єкта господарювання (для юридичної особи - організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності), для фізичної особи - підприємця - прізвище, власне ім’я, по батькові (за наявності); вид господарської діяльності/частина виду господарської діяльності, який провадиться на підставі поданої декларації; місце провадження діяльності (якщо провадження діяльності обмежується територією відповідної адміністративно-територіальної одиниці);
2) нерезидента (іноземну компанію, організацію), який провадить в Україні діяльність виключно через постійне представництво: країна походження; організаційно-правова форма, повне і скорочене найменування (за наявності); вид зовнішньоекономічної діяльності; фактична адреса (адреси) провадження зовнішньоекономічної діяльності.
Нагадуємо!
Згідно Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності», законодавець встановлює три класи наслідків:
CC1 – незначні наслідки, які стосуються житлових будинків до чотирьох поверхів включно. Їх вихід із ладу загрожує життю і здоров'ю до 50 осіб, які перебувають у будівлі постійно, до 100 – періодично та до 100 – зовні.
СС2 – середні наслідки. Сюди входять житлові будинки від п’яти поверхів, чий вихід із ладу загрожує життю і здоров'ю від 50 до 400 осіб, які перебувають у будівлі постійно, від 100 до 1000 – періодично та від 100 до 50 000 – ззовні.
СС3 – значні наслідки, що стосуються багатоповерхових житлових комплексів, комплексів з торговими та громадськими центрами. Їхній вихід із ладу загрожує життю і здоров'ю для понад 400 осіб, які перебувають у будівлі постійно, понад 1000 – періодично та понад 50 000 – зовні. Крім цього, вихід із ладу таких споруд може призвести до руйнування об'єктів національного масштабу енергетичної і транспортної інфраструктури, культурно-історичної спадщини.
Детальніше ознайомитися із Постановою Кабінету Міністрів України від 09.08.2024 року №925
02.09.2024
БЛОГ